Leczenie trądziku naturalnie

trądzik2

Większość ludzi wybiera leczenie trądziku naturalnie, głównie dlatego, że obawiają się negatywnych skutków innych form leczenia na ich skórze. W rzeczywistości niektóre z naturalnych środków  leczenia trądziku okazały się być bardziej skuteczne niż zalecane kremy i leki. Przeczytaj ten artykuł, aby wzbogacić swoją wiedzę o tym, jak w naturalny sposób wyleczyć trądzik.

Trądzik jest jednym z najczęstszych problemów skórnych, który może dotknąć zarówno nastolatków jaki i dorosłych, jest to zapalenie gruczołów łojowych charakteryzujące się krostkami, grudkami, zaskórnikami i tłuszczakami, które mogą popsuć wygląd zewnętrzny skóry. Trądzik występuje najczęściej na twarzy, ale może też  zaatakować klatkę piersiową i plecy. Dla niektórych wysypy trądziku są łagodne i sporadyczne,  podczas gdy dla innych mogą być dotkliwe, częste i bolesne. Blizny potrądzikowe są trudne do zmniejszenia, a na skórze są widoczne plamki i doły. Leczenie trądziku naturalnie jest zawsze preferowane, ponieważ skóra twarzy jest bardzo delikatna i może nie wytrzymać wszystkich ciężkich zabiegów chemicznych. To także nie wypali dziury w twoim portfelu oraz nie wyrządzi szkód na skórze. Ponadto, naturalne składniki są bardziej skuteczne w leczeniu trądziku długoterminowym, więc nie będziesz nawiedzany przez powtarzające się wysypy trądziku. Spójrz na domowe środki leczenia trądziku bez żadnych negatywnych strony.

Co powoduje trądzik?

trądzik

Nasza skóra składa się z trzech warstw komórek, z których warstwę środkowa, lub skórę właściwa stanowią żywe komórki i gruczoły produkujące serum, które tworzą barierę ochronną skóry i trzymają ją dobrze nawilżoną. Trądzik jest zazwyczaj związany z nadprodukcją gruczołów łojowych. Jeśli te gruczoły produkują nadmiar serum, pobudza wzrost bakterii powodujących trądzik  i zanieczyszczeń skóry (znajdujący się na powierzchni skóry), które sprzyjają powstawaniu trądziku.

Wydzielanie „łoju” przez gruczoły łojowe jest kontrolowane przez hormon androgen.

Poziom zmian tego hormonu (powodując zaburzenia równowagi), i podwyższony poziom androgenów u nastolatków i młodzieży, wyjaśnia występowanie trądziku i wyprysków u nich. Jednak dorośli też mogą się mieć trądzik i pryszcze i są one o wiele trudniejsze do wyleczenia. Niektóre kobiety mogą mieć wysyp trądziku w ciąży.  W każdym przypadku, u cierpiącego mogą się rozwinąć poważne problemy z samooceną. Czują się oni sfrustrowani z powodu wysypu trądziku, ponieważ są oni świadomi swojego wyglądu. Cały proces rozwoju trądziku uważa się za zależny od czynników takich jak zmiany hormonalne, zła dieta bogata w toksyczne i szkodliwe tłuszcze (ale niedobór niezbędnych kwasów tłuszczowych i innych składników odżywczych), wysoki poziom stresu i niektóre alergeny.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *